AKADEMIA WOJSK LĄDOWYCH 


REKTOR - KOMENDANT

Akademii Wojsk Lądowych

imienia generała Tadeusza Kościuszki

 

gen. bryg. dr hab. inż. Dariusz SKORUPKA, prof. AWL

Rektor-Komendant gen. bryg. dr hab. inż. Dariusz Skorupka

Adres do korespondencji

 

Akademia Wojsk Lądowych

imienia generała Tadeusza Kościuszki

ul. Czajkowskiego 109

51 - 147 Wrocław

 

BIURO REKTORA

tel. 261 658 222

fax. 261 658 067

mail

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

SEKRETARIAT

tel. 261 658 001

 

Gen. bryg. dr hab. inż., prof. nadzw. AWL Dariusz Skorupka przed wyznaczeniem na stanowisko Rektora-Komendanta Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych obecnie Akademii Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki pełnił funkcję Dziekana Wydziału Zarządzania. Wykształcenie wojskowe zdobył w Wyższej Szkole Oficerskiej Inżynierii Wojskowej we Wrocławiu oraz w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Doktorat obronił także w WAT, natomiast kolokwium habilitacyjne przeprowadził w Politechnice Gdańskiej. Uczestniczy w przedsięwzięciach dotyczących planowania strategicznego i operacyjnego w ramach NATO Science and Technology Organization. Zajmuje się problematyką optymalizacji procesów decyzyjnych, w tym z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. Ponadto prowadzi badania dotyczące identyfikacji i kwantyfikacji zagrożeń oraz wykorzystania technologii platform bezzałogowych.  Należy do Sekcji Inżynierii Przedsięwzięć Budowlanych Komitetu Inżynierii Lądowej i Wodnej Polskiej Akademii Nauk. Publikuje w czasopismach z Journal Master List. Jest autorem i współautorem ponad 120 publikacji naukowych. Jego publikacje były cytowane przez naukowców z kilkudziesięciu krajów. Brał udział w wielu projektach związanych z bezpieczeństwem i obronnością Państwa. W 2019 roku pełnił funkcję  profesora wizytującego w US Military Academy West Point, gdzie równocześnie odbył staż naukowy.


Rektor - Komendant Akademii Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki wysłuchuje skargi, wnioski i petycje w swoim gabinecie w następujących terminach:

  • osoby cywilne, w każdy poniedziałek w godz. 15.00 – 17.00 (w przypadku, gdy ten dzień jest dniem wolnym, to w dodatkowo wyznaczonym terminie);
  • żołnierze w czynnej służbie wojskowej – w każdy dzień pracy.

Wszystkich interesantów zgłaszających się do Rektora - Komendanta w sprawach skarg, wniosków i petycji obowiązuje wcześniejsze uzgodnienie terminu spotkania z ppłk. Wojciechem CZERECHOWSKIM (kontakt - Sztab b.8 pokój 313, tel. 261 658-272 telefon czynny całą dobę, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

 

 

Back to top