AKADEMIA WOJSK LĄDOWYCH


Podchorążowie Akademii Wojsk Lądowych wzięli udział w wigilijnym spotkaniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy z żołnierzami.

W wigilijnym spotkaniu Zwierzchnika Sił Zbrojnych z żołnierzami, które odbyło się w 1. Bazie Lotnictwa Transportowego w Warszawie uczestniczyli: rektor-komendant AWL gen. bryg. dr hab. inż. Dariusz Skorupka oraz podchorążowie. Wśród zaproszonych gości znaleźli się również: Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda, szef BBN Paweł Soloch, szef MON Mariusz Błaszczak, kierownicza kadra MON, dowódcy Sił Zbrojnych RP, a także żołnierze, weterani, harcerze oraz rodziny żołnierzy poległych na misjach.

Podczas spotkania, Prezydent RP Andrzej Duda podziękował żołnierzom za rok wytężonej służby:

– Dziękuję z całego serca, że poświęcacie się dla Rzeczypospolitej i dla naszego bezpieczeństwa – powiedział.

Złożył również życzenia wszystkim żołnierzom oraz ich rodzinom.

– Życzę Państwu przede wszystkim bezpiecznej służby, ale też po prostu, zwykłego, rodzinnego szczęścia i wszelkiego powodzenia w życiu zawodowym, w służbie oraz w życiu osobistym – mówił prezydent.

Spotkanie wigilijne odbyło się w Dniu Pamięci o Poległych i Zmarłych w Misjach i Operacjach Wojskowych Poza Granicami Państwa. Prezydent zwrócił się również do obecnych na spotkaniu rodzin poległych żołnierzy, którzy zginęli podczas wykonywania zadań poza granicami państwa.

– Dziękuję, że jesteśmy dzisiaj razem, tworząc wielką wspólnotę polskiej rodziny, w której – choć bywa, że kogoś zabraknie – to nie zabraknie i niech nigdy nie zabraknie ciepła, wsparcia i dobrego słowa – powiedział.


Tekst: mjr Marcin Jasnowski

Zdjęcia: AWL/MON

 

Back to top