Akademia Wojsk Lądowych zdobyła I miejsce w ogólnopolskim turnieju Młoda Krew Ratuje Życie. W ilości pobranej krwi w przeliczeniu na jednego pełnoletniego studenta oraz w ilości pobranej krwi ogółem, wrocławska uczelnia była bezkonkurencyjna.

Turniej, którego celem jest m.in.: wzmocnienie działalności młodzieżowych Klubów HDK PCK oraz zachęcenie uczniów i studentów do popularyzowania idei honorowego oddawania krwi, z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród młodzieży. Swój cykliczny udział w nim zgłaszają szkoły ponadgimnazjalne, policealne i pomaturalne oraz uczelnie wyższe.

Tegoroczne zwycięstwo jest tym cenniejsze, gdyż jest to pierwsze takie trofeum Akademii Wojsk Lądowych w historii turnieju.

– Zwycięstwo nie byłoby możliwe bez studentów i podchorążych AWL, którzy tłumnie stawiali się na każdej akcji poboru krwi w Akademii. Cieszy mnie, że nasza społeczność wspiera potrzebujących oddając dla nich krew. Przy planowaniu kolejnych akcji weźmiemy pod uwagę fakt tak dużego zainteresowania nimi – mówił wiceprezes klubu HDK PCK Tomasz Nowicki.

Wyróżnienie, które pod koniec października podpisał Stanisław Kracik, prezes Polskiego Czerwonego Krzyża, oficjalnie zostało wręczone koordynatorowi turnieju z ramienia AWL i jednocześnie wiceprezesowi klubu HDK PCK Tomaszowi Nowickiemu, w dniu 10 grudnia br. Jest to już kolejne w ostatnim czasie wyróżnienie dla Akademii Wojsk Lądowych za działanie na rzecz potrzebujących.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie!

Tekst: mjr Marcin Jasnowski

Zdjęcia: AWL