AKADEMIA WOJSK LĄDOWYCH 


Obecna sytuacja związana z pandemią wirusa SaRS-CoV-2 spowodowała, że żołnierze zawodowi, pracownicy oraz podchorążowie Akademii Wojsk Lądowych wzięli udział w szeregu przedsięwzięć mających na celu wsparcie potrzebujących.

Zgłębiają tajniki ratownictwa taktycznego

25 marca br. rozpoczęło się trzydniowe szkolenie TCCC prowadzone przez żołnierzy DWOT: „Wira” i „Sikora” – instruktorów po elitarnym kursie medyków sił specjalnych SOCM - 18D.

W Akademii Wojsk Lądowych trwa akcja krwiodawstwa. Przez trzy dni, w ramach operacji „Odporna Wiosna”, kadra i podchorążowie oddali ponad 50 litrów krwi. Szybka reakcja społeczności AWL jest odpowiedzią na apel Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oraz drastycznego spadku zapasów w bankach krwi.

226 Rocznica Insurekcji Kościuszkowskiej

24 marca 1794 roku na krakowskim rynku ogłoszony został akt powstania zbrojnego, powołujący Tadeusza Kościuszkę na stanowisko jego naczelnika. Symboliczny akt ukoronował dwuletnie przygotowania, które były dziełem sprzysiężenia zawiązanego na emigracji przez Ignacego Potockiego, Hugona Kołłątaja i Tadeusza Kościuszkę. 

Zawody towarzyskie w skokach przez przeszkody

Regularne treningi, realizowane również w ramach Sekcji Jeździeckiej Akademii Wojsk Lądowych, przynoszą efekty – kpr. pchor. Dominika Kwiatkowska w dobrym stylu rozpoczęła sezon jeździecki 2020. Zawodniczka startuje w barwach Klubu Jeździeckiego Stajnia Anielin na koniach Messi oraz Tankred.

Pomoc od AWLa dla Bohatera

Społeczność Akademii Wojsk Lądowych z nieskrywaną wdzięcznością i ogromnym szacunkiem niesie codzienną pomoc kombatantom i weteranom z Wrocławia oraz okolic. W ramach akcji „Paczka od AWLa dla Bohatera”, przed świętami Bożego Narodzenie oraz Wielkanocy, do rąk Bohaterów trafiają paczki z żywnością oraz środkami czystości.

Akcja krwiodawstwa w AWL

Wszyscy jesteśmy teraz przed wielkim testem społecznej odpowiedzialności. Lekarze, pielęgniarki, farmaceuci, policja, wojsko i wiele innych zawodów każdego dnia zdają najtrudniejszy egzamin w życiu. Jednakże pomoc Honorowych Dawców Krwi jest niezastąpiona. Krew jest teraz bardzo potrzebna - czytamy na stronie Narodowego Centrum Krwi.

Dbamy o bezpieczeństwo i pozostajemy w gotowości bojowej

Akademia Wojsk Lądowych nieustannie dostosowuje standardy bezpieczeństwa do aktualnej sytuacji i nowych rekomendacji władz państwowych. Obecnie w Akademii poszerzono zakres działań profilaktycznych w celu zwiększenia poziomu bezpieczeństwo żołnierzy i pracowników cywilnych o procedury pomiaru temperatury ciała u osób wchodzących i wjeżdżających na teren AWL oraz rozszerzono zakres pracy zdalnej. Osoby z temperaturą ciała przekraczającą normę proszone są o konsultację lekarską i nie są wpuszczane na teren Akademii.

Życie duchowe przez koronawirusa nie umiera, a wręcz przeciwnie. Dowodem na to podchorążowie Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu.

Szkolili się na poligonie

Słuchacze 12 miesięcznego studium WOT oraz kursu oficerskiego Terytorialnej Służby Wojskowej uczestniczyli w dniach 2-14 marca br. w szkoleniu poligonowym realizowanym w OSPWL Wędrzyn, podczas którego zostali zapoznani z technikami i taktyką walki w terenie zabudowanym.

 

W związku ze stałym wzrostem liczby zachorowań wywołanych koronawirusem, w trosce o Państwa zdrowie, dobro i bezpieczeństwo zmuszeni jesteśmy odwołać kursy przygotowawcze w terminach 21-22 marca oraz 25-26 kwietnia 2020 r.

W celu zwrotu Państwu dokonanej opłaty prosimy o informację mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

W treści należy podać imię i nazwisko oraz nr konta, na które ma zostać zwrócona opłata za kurs.

Jeżeli tylko będzie możliwość zorganizowania kursu w terminie późniejszym, informację taką umieścimy na stronie internetowej AWL.

 

W dniach 02-11.03.2020 r. podchorążowie specjalności aeromobilnej i rozpoznawczej Akademii Wojsk Lądowych realizowali zajęcia programowe z przedmiotu „Szkolenie taktyczno-narciarskie” w Górskim Ośrodku Szkoleniowym „Wysoki Kamień” w Szklarskiej Porębie.

Mamy Profesora!

- To wielki – proszę mi wierzyć – zaszczyt móc wręczyć nominacje profesorskie elitom naszego społeczeństwa, najtęższym umysłom Rzeczypospolitej, bo takimi właśnie są profesorowie, ludzie nauki - tymi słowami Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda rozpoczął wystąpienie podczas uroczystości wręczenia nominacji profesorskich.

Główna nagroda konkursu „Żołnierze Niezłomni” w rękach podchorążego AWL

5 marca 2020 roku w Akademii Wojsk Lądowych odbył się konkurs „Żołnierze Niezłomni”. Był on skierowany do studentów cywilnych i wojskowych m.in. do członków uczelnianych kół naukowych o profilu historycznym.

Inauguracja Semestru Międzynarodowego w AWL

2 marca 2020 r. zainaugurowano kolejną edycję studiów w ramach programu Erasmus+. Tym samym w Akademii Wojsk Lądowych rozpoczął się tzw. „Orientation Day” –  powitalny dzień dla zagranicznych studentów.

Uczymy się od najlepszych! Sekcja Działań Nieregularnych AWL w Jednostce Wojskowej AGAT 

Działająca przy Zakładzie Obrony Terytorialnej AWL Sekcja Działań Nieregularnych w dniach 30-31 stycznia oraz 25-28 lutego br. brała udział w kursie organizowanym przez Jednostkę Wojskową AGAT im. gen. dyw. Stefana Roweckiego "Grot". 

 

Back to top