AKADEMIA WOJSK LĄDOWYCH


Akademia Wojsk Lądowych zdobyła I miejsce w ogólnopolskim turnieju Młoda Krew Ratuje Życie. W ilości pobranej krwi w przeliczeniu na jednego pełnoletniego studenta oraz w ilości pobranej krwi ogółem, wrocławska uczelnia była bezkonkurencyjna.

Laureaci konkursu EDUinspiracje

W kazamatach Zamku Królewskiego w Warszawie odbyła się tegoroczna gala wręczenia nagród w konkursie EDUinspiracje, organizowanym przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji nieprzerwanie od 2011 roku. Akademia Wojsk Lądowych została laureatem konkursu w kategorii szkolnictwo wyższe.

Zdjęcie delegacji USA z szefem MON i ambasador USA

Prorektor ds. dydaktycznych Akademii Wojsk Lądowych płk Jacek Narloch reprezentujący rektora-komendanta AWL oraz delegacja podchorążych Akademii pod przewodnictwem dyrektora Instytutu Dowodzenia płk. Lecha Plezi, wzięli udział w pikniku zorganizowanym przez amerykańską ambasadę w 25 Brygadzie Kawalerii Powietrznej, w której uczestniczyła ambasador USA Georgette Mosbacher oraz minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Spotkanie rektora-komendanta z przedstawicielami hospicjów

W Międzynarodowy Dzień Wolontariusza rektor-komendant Akademii Wojsk Lądowych gen. bryg. dr hab. inż. Dariusz Skorupka spotkał się z przedstawicielami wrocławskich hospicjów: Anną Żebranowicz z Wrocławskiego Hospicjum Bonifratrów oraz Agnieszką Wojtków-Zielińska z Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci.

Rekonstruktorzy w bitwie pod Austerlitz

W dniach 1-2 grudnia br. podchorążowie z Sekcji Rekonstrukcji Historycznej AWL uczestniczyli w jednej z największych rekonstrukcji w Europie – Bitwie pod Austerlitz – organizowanej przez Central Eurpoean Napoleonic Society (CENS), do której podchorążowie z sekcji należą jako jedyni spośród akademickich stowarzyszeń rekonstrukcyjnych. Zrzesza ona najlepiej wyszkolone i umundurowane europejskie grupy rekonstrukcyjne oraz organizuje największe rekonstrukcje bitew z czasów napoleońskich.

Dzień Podchorążego w Belwederze

Okolicznościowa iluminacja w rocznicę wybuchu powstania listopadowego. W trakcie uroczystości, która odbyła się na dziedzińcu Belwederu, Prezydent wręczył nominację generalską i admiralską, a także wyróżnił podchorążych z uczelni wojskowych nadzorowanych przez Ministra Obrony Narodowej.

Dzień Podchorążego w AWL

Na Placu Wolności we Wrocławiu odbyły się oficjalne obchody Dnia Podchorążego. Wydarzeniom towarzyszyło pożegnanie dotychczasowego oraz wręczenie nowego sztandaru dla AWL.

Uczestnicy Dnia Otwartego w AWL

W środowe przedpołudnie Akademia Wojsk Lądowych otworzyła się dla mieszkańców. Okazją do tego było coroczne święto Uczelni z okazji Dnia Podchorążego.

Uczestnicy rywalizacji sportowej

W dniach 16-18 listopada br., reprezentacja Akademii Wojsk Lądowych pod kierownictwem mjr. Pawła Wasilewskiego z Wydziału Zarządzania AWL, uczestniczyła w zawodach Military of Leadership Competition, organizowanych przez Oficerską Szkołę Wojsk Lądowych w Dreźnie.

Fisz Emade Tworzywo w AWL

Fisz Emade Tworzywo w Akademii Wojsk Lądowych. To jeden z najważniejszych zespołów na polskim rynku fonograficznym. Od 2001 roku wydali 10 płyt utrzymanych w stylistyce hiphopowej lub około hiphopowej z elementami elektroniki.

Podchorążowie podczas debaty oksfordzkiej

Podchorążowie z Naukowego Koła Pamięci Narodowej AWL w składzie: sierż. pchor. Sebastian Lech, sierż. pchor. Maksymilian Kościelniak, sierż. pchor. Mateusz Wolski oraz kpr. pchor. Daniel Dziemianko zajęli 4 miejsce w ogólnopolskim turnieju Debat Oksfordzkich organizowanym przez Instytut Pamięci Narodowej w ramach projektu „Moja Niepodległa”, w setną rocznice odzyskania przez Polskę niepodległości. 

Uczestnicy konferencji

W dniu, 21 listopada br. w Akademii Wojsk Lądowych odbyła się V. Medialna Międzynarodowa Konferencja Naukowa z cyklu „Decyzje w sytuacjach zagrożeń”.

Uczestnicy biegu na starcie

W dniu 24 listopada br. w Akademii Wojsk Lądowych odbył się 48 BIEG Z OKAZJI DNIA PODCHORĄŻEGO.

Uczestnicy Balu Podchorążego

Prawie 500 osób bawiło się w sobotę na Balu Podchorążego Akademii Wojsk Lądowych. Wśród zaproszonych gości był rektor-komendant AWL. Bal uświetnili kadeci z Akademii Wojskowej w West Point.

Za nami kolejny event zorganizowany w Akademii w związku z obchodami stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Egzaminy wstępne na studium oficerskie

W Akademii Wojsk Lądowych zakończyło się postępowanie rekrutacyjne kandydatów ubiegających się o przyjęcie na szkolenie wojskowe w ramach sześciomiesięcznego Studium Oficerskiego. Od wtorku 13 listopada br., podoficerowie z całej Polski rywalizowali o 127 miejsc przewidzianych w ramach limitu Ministra Obrony Narodowej.

Pomnik martyrologii profesorów lwowskich

Rektor-Komendant AWL, gen. bryg. dr hab. inż. Dariusz Skorupka uczestniczył w Święcie Nauki Wrocławskiej. Delegacje Akademii Wojsk Lądowych złożyły wiązanki kwiatów, upamiętniając profesorów lwowskich i krakowskich pomordowanych w trakcie II wojny światowej.

10. rocznica Erasmusa Wojskowego w Grecji

Cykl wykładów i podróży historycznych, udział w biegu maratońskim, wiosłowanie słynną trierą, posiedzenie Grupy Implementacyjnej UE oraz podpisanie Aktu Założycielskiego Rady Programowej projektu „International Military Leadership Academy” złożyły się na obchody 10. rocznicy Erasmusa Wojskowego w Grecji.

Wciąganie na maszt flagi państwowej

Delegacja Akademii Wojsk Lądowych, pod przewodnictwem prorektora ds. wojskowych AWL płk. dr. Marka Pytla, wzięła udział w obchodach Narodowego Święta Niepodległości we Wrocławiu.

Integracja na Politechnice Wrocławskiej

W dniach 08-09 listopada br., odbyły się II Dolnośląsko-Opolskie Dni Integracji, której gospodarzem była Politechnika Wrocławska.

Dzień Przeciwlotnika AWL i obchody 100-lecia Broni Przeciwlotniczej

W dniu 30 października br. W Akademii Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki obchodzono uroczystości 100-lecia broni przeciwlotniczej. Obchody zorganizowane przez Zespół Obrony Przeciwlotniczej wpisywały się w przypadające na dzień 1 września Święto Wojsk Obrony Przeciwlotniczej.

Back to top