Minister Mariusz Błaszczak wita się z podchorążymi AWL

– Chcę dziś podziękować za profesjonalizm jakim wykazujecie się podczas służby i za zaangażowanie w codzienną pracę – powiedział Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej podczas świątecznego spotkania z żołnierzami i pracownikami wojska.

Spotkanie z weteranami

Służba w ramach VIII zmiany PKW RSM Afganistan była tematem wykładu zaprezentowanego przez dowódcę kontyngentu płk. Piotra Kaczmarka. Andrzej Pągowski (mjr rez.) omówił rolę organizacji pozarządowych (ang. Non-Governmental Organizations – NGOs) oraz organizacji humanitarnych w strefie działań PKW. Wśród słuchaczy podchorążowie i słuchacze Akademii Wojsk Lądowych.

Wizyta u bohaterów

Wielkanocna edycja akcji „Paczka od AWLa dla Bohatera”, którą po raz kolejny przeprowadzili nasi podchorążowie zakończona z przytupem. Podchorążowie odwiedzili w sumie kilkanaście osób.

Obchody Dnia Sapera w AWL

„ ... Żadna bitwa, a zawdy i wojna obyć się bez saperów nie może. A gdy pokój nastanie, oni ciągle w walce są ...”

Gen. Tadeusz Kościuszko

Srebrny Medal Innowacyjności

Ponad 700 wystawców z 45 krajów uczestniczyło w Międzynarodowej Wystawie Innowacji i Wynalazczości w Genewie. Przez cztery dni stoiska odwiedziło ponad 30.000 gości oraz 650 dziennikarzy.

Spotkanie Wielkanocne w AWL

W Akademii Wojsk Lądowych odbyło się spotkanie z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

Rozpoczęcie semestru międzynarodowego w AWL

W marcu zainaugurowany został kolejny semestr międzynarodowy w Akademii Wojsk Lądowych. Wśród kadetów i studentów przedstawiciele 9 krajów.

Tablica upamiętniająca ofiary katastrofy smoleńskiej

WeWrocławiu odbywały się uroczystości rocznicowe katastrofy smoleńskiej. Złożono kwiaty przy tablicach upamiętniających dolnośląskie ofiary tragedii.

Reprezentanci AWL z trofeami

W środę, 10 kwietnia br., pełniący obowiązki rektora-komendanta AWL płk dr inż. Jacek Narloch spotkał się z członkami reprezentacji AWL w szachach, z okazji zdobycia drugiego miejsca drużynowo podczas 18 Mistrzostw Polski Służb Mundurowych.

Dyskusja podczas spotkania w oddziale IBM we Wrocławiu

Pełniący obowiązki rektora-komendanta AWL płk dr inż. Jacek Narloch uczestniczył w spotkaniu z władzami IBM Polska. Ministerstwo Obrony Narodowej reprezentował zastępca dyrektora Narodowego Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni, Adam Piotrowski.

Zespół muzyczny Kompania Wsparcia

Artyści Akademii Wojsk Lądowych w półfinale Festiwalu Piosenki i Tańca. Z tej okazji wystąpili w klubie Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu.

Wykład gościnny w AWL

W Akademickim Centrum Kultury AWL rozmawiano o Traktacie Północnoatlantyckim i polskim członkostwie w NATO. W dyskusji brali udział podchorążowie pierwszego roku studiów.

Podchorążowie z założycielami fundacji

Podchorążowie Akademii Wojsk Lądowych uczestniczyli w spotkaniu z ambasadorem Szwajcarii w Polsce. Organizatorem spotkania była fundacja The Bridge oraz Wydział Wychowawczy AWL.