SAMORZĄD STUDENCKI

Uczestnicy Balu Podchorążego

Prawie 500 osób bawiło się w sobotę na Balu Podchorążego Akademii Wojsk Lądowych. Wśród zaproszonych gości był rektor-komendant AWL. Bal uświetnili kadeci z Akademii Wojskowej w West Point.

29.09.2018 r. we Wrocławiu odbyła się gra miejska dla dzieci i młodzieży „Orląt Cień”. Organizatorem tego przedsięwzięcia był Dolnośląski Urząd Wojewódzki we współpracy z Okręgiem Dolnośląskim ZHR. Również podchorążowie z naszej Akademii zaangażowali się w realizację tego projektu.

Podziękowanie

Dnia 01.10.2018 r. odbyło się drugie spotkanie z cyklu „Kształtowanie postaw obywatelskich wśród najmłodszych na podstawie żołnierza Wojska Polskiego” organizowanego przez Radę Samorządu Studenckiego Akademii Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki. Tym razem przedstawiciele Samorządu Studenckiego zagościli w Szkole Podstawowej im. Marii Skłodowskiej – Curie w Wilczycach.

Lekcja pokazowa nt. „Kształtowanie postaw obywatelskich wśród najmłodszych na postawie żołnierza Wojska Polskiego”

Dnia 27.09.2018 r. odbyła się lekcja pokazowa nt. „Kształtowanie postaw obywatelskich wśród najmłodszych na podstawie żołnierza Wojska Polskiego”. Spotkanie miało miejsce w Szkole Podstawowej nr 43 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Kaczmarka.

Prowadzący Galę Talentów AWL

13 czerwca br. w Akademickim Centrum Kultury odbyła się pierwsza w historii Akademii Gala Talentów AWL, której organizatorem była Rada Samorządu Studenckiego.

W dniach 19 – 22.04 odbyła się XXIV Krajowa Konferencja Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej. Tym razem przedstawiciele uczelni wyższych z całej Polski spotkali się w Krynicy-Zdroju. Akademię Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki reprezentowali: Klaudia Mulka oraz Aleksandra Rzepecka.

W dniach 22-25.03.2018 r. przedstawiciele Rady Samorządu Studenckiego Akademii Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki – kpr. pchor. Radosław Turczyński oraz Klaudia Mulka, wzięli udział w XXX Zjeździe Komisji Uczelni Mundurowych. Gospodarzem Zjazdu była Rada Podchorążych Wydziału Wojskowo - Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.