PZW "PIECHUR"  


Koniec lata i żółte liście na drzewach zwiastują zakończenie sezonu wędkarskiego w Kole PZW Piechur. Nie inaczej było tego roku. Dla członków Koła to czas szczególny, czyli finał Grand Prix Koła Piechur oraz spotkanie podsumowujące cały cykl tegorocznych zawodów.

W rywalizacji, a wiec czterech turach wzięło udział 25 zawodników. Rywalizacja przebiegała na akwenie Cienin oraz na rzece Odrze przy ulicy Bujwida oraz Toruńskiej. Efekty koleżeńskiej rywalizacji opisywane były w poprzednich relacjach, natomiast ostatnia tura jesienna była szczególnie emocjonująca, gdyż zawodnicy na pozycji III i IV pozostawali cały czas w grze o tzw. pudło.

Koledzy Rafał i Paweł, do ostatniej tury musieli toczyć walkę o punkty. Rafał będący na III pozycji miał niewielką przewagę i ten ostatni dzień naszego wędkarskiego sezonu miał zdecydować o kolejności miejsc w Grand Prix.

Ostatecznie z rywalizacji zwycięsko wyszedł Paweł, który łowiąc 123 szt. ryb o łącznej wadze ponad 3 kg. wygrał zawody i tym samym przesunął się na III miejsce w całym cyklu. Na uwagę zasługuje fakt, że tym razem pokonany został Mistrz Koła Sebastian, który dawno nie zaznał smaku wędkarskiej porażki. Paweł doskonaląc swoje umiejętności podczas zawodów Okręgowych udowodnił, że ciężka praca, zdobyte doświadczenia i ambicja są w stanie pokonać nie pokonanego od dawna Mistrza.

Mimo braku zwycięstwa w ostatniej turze Sebastian posiadając wielką przewagę z poprzednich zawodów kolejny raz zdobył tytuł „Mistrza Koła Piechur” i jak dotąd w tej kategorii pozostaje niepokonany. Dla pozostałych uczestników GP jest to szczególne wyzwanie na kolejny sezon.

Pierwszym wicemistrzem Koła został Mirek, który przez cały sezon prezentował wysoką formę zajmując w trzech turach miejsca na podium.

Zarząd Koła - organizator zawodów serdecznie dziękuje wszystkim zawodnikom za udział w Grand Prix oraz za wszelkie aktywności na rzecz Koła Piechur.

Ostateczne wyniki IV tury oraz całego cyklu  Grand Prix Koła Piechur w sezonie 2019:

IV tura:

  • I miejsce Kol. Paweł OCZACHOWSKI
  • II miejsce Kol. Zdzisław MODZELAN
  • III miejsce Kol. Mirosław ADAMSKI

Cały cykl GP:

  • I miejsce Kol. Sebastian WAWRO
  • II miejsce Kol. Mirosław KRAIŃSKI
  • III miejsce Kol. Paweł OCZACHOWSKI

Serdecznie zapraszamy na Walne zebranie Koła, które odbędzie się na początku roku.

O terminie i godzinie zebrania poinformujemy wkrótce.

 

 

Back to top