PZW "PIECHUR"  


Szanowne Koleżanki i Koledzy.

Zwycięstwem Sebastiana zakończyła się III Tura Grand Prix Koła nr 54 Piechur, rozegrana 15.06.2019 r., na kanale Odry wzdłuż ulicy Toruńskiej.

Tym razem bardzo dużo pracy organizatorzy zawodów poświecili na przygotowanie stanowisk. Brzegi kanału obficie zarosły trawą i trzeba było wykosić spory odcinek na którym zaplanowano stanowiska  dla zawodników.  W przygotowanie terenu do zawodów zaangażowali się Paweł, Jurek, Grzesiek, Krzysiek i Radek, co zaowocowało wzorowym  efektem końcowym. Wspólnie wysprzątano brzegi rzeki, wykoszono trawę i wyznaczono stanowiska. Przy okazji prac popołudniowa ekipa została nagrodzona ulewnym deszczem, który jednak tego gorącego dnia w niczym przeszkadzał. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wykonaną pracę oraz za użyczenie prywatnego sprzętu mechanicznego.

Pogoda w dniu zawodów tradycyjnie dopisała. Piękne słońce, brak wiatru stworzyły doskonałe warunki do koleżeńskiej rywalizacji .

Wystartowało 15 zawodników, którzy zgłosili chęć uczestnictwa, a po wylosowaniu stanowisk i odprawie technicznej zajęli stanowiska punktualnie o godz. 6.30.

Pierwsze dwie godziny łowienia nie przyniosły dobrych wyników. Zdarzały się pojedyncze sztuki niewymiarowych ryb, które natychmiast wracały do wody. Dopiero w drugiej części zawodów coś lekko drgnęło i pojawiły się pierwsze wymiarowe ryby. W zanętach powoli żerować zaczęły krąpie i ukleje. Mimo to efekty nie były zadawalające i dlatego koledzy Krzysiek i Heniek postanowili w miejsce łowiska wstawić kamerę podwodną celem stwierdzenia aktywności ryb. Okazało się, że nęcone stanowiska pełne są linów i leszczy. Problem polegał jednak na tym, że nie były zainteresowane przynętą.

 Był to temat do kolejnych rozważań i dyskusji, które pojawiły się podczas przygotowanego przez Wojtka smacznego poczęstunku. Nie obyło się też bez pechowca, którym tego dnia okazał się kol. Paweł, gdyż przez dziurę w siatce jakiej nie zauważył podczas przygotowania stanowiska uciekła mu spora ilość złapanych ryb.

Wyniki rywalizacji III tury:

  • 1 miejsce – kol. Sebastian 0,63 kg, 18 szt.
  • 2 miejsce – kol. Mirek          0,58 kg, 3 szt.
  • 3 miejsce – kol. Zdzisław    0,28 kg, 15 sz.

 Uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w zawodach.

Równolegle do zawodów organizowanych przez Koło, odbywały się mistrzostwa okręgu przy ul. Zawalnej, w których to uczestniczył kolega Mirosław reprezentując nasze koło.

Informujemy również, że w niedzielę 23 czerwca na rzece Odrze w okolicy mostu Trzebnickiego odbyły się zawody wędkarskie o Puchar Prezydenta Wrocławia, w których mimo upału wzięli udział nasi koledzy tworzący drużynę koła. Zachęcamy wszystkich do takiej aktywności wędkarskiej, która wnosi wiele ciekawych doświadczeń z chwil spędzonych nad wodą.

Na „Wakacyjne” wędkarskie wyprawy życzymy wszystkim przysłowiowego „Połamania Kija” i do zobaczenia na kolejnych zawodach organizowanych przez koło.

zawody 3 tura 2019

 

Back to top