PZW "PIECHUR"  


Za nami II Tura Grand Prix Koła nr 54 Piechur. Zawody obyły się zgodnie z zaplanowanym kalendarzem, a więc w dniu 18.05.2019r. o godz. 6.00 sygnał trąbki rozpoczął rywalizację na kanale Odry w okolicy ulicy Bujwida.

Organizatorzy bardzo obawiali się o pogodę ponieważ dni poprzedzające rywalizację były zimne i deszczowe. My jednak nie poddaliśmy się, wychodząc z założenia, że pogoda sprzyja dobrym ludziom, a takimi są przecież wędkarze.

Tak też się stało. Noc z pełnią księżyca zapowiadała zmianę aury. Jednakże podczas zwodów świeciło piękne słońce, woda była spokojna, a wszędobylskie bolenie od samego rana uganiały się za uklejami. Wielokrotnie wielka rapa atakując drobnicę tuż przy brzegu mieszała odrzańską wodę i powodowała uśmiech na twarzy zawodników.

Rywalizacja przebiegała sprawnie, bez opóźnień, zbędnych dyskusji i nieporozumień. Koleżeńskie zasady oraz atmosfera zobowiązywały do odpowiedniego zachowania. Wzajemny szacunek, dobra zabawa i uczciwa rywalizacja to cechy, które przecież towarzyszą naszym wędkarsko - sportowym zmaganiom.

Kol. Paweł, który serdecznie powitał uczestników po słowie wstępnym przekazał pałeczkę do dalszego działania kol. Rafałowi i kol. Krzysztofowi. Przypomnieli oni wszystkim uczestnikom zasady rywalizacji, oraz sygnały w jej trakcie, nakazali stosowanie się do zasad Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb. Ponadto wszyscy uczestnicy zawodów wypełnili posiadane rejestry połowów.

Nie wszyscy z nas, mimo tego, że pojawili się w ustalonym godzinowo miejscu przystąpili do zawodów. Rywalizujących wędkarzy zajmujących swoje wylosowane stanowiska w tej turze było 18. Inni koledzy towarzyszyli zmaganiom w roli obserwatorów.

Niestety czas podczas takich zasiadek szybko płynie i o godz. 10.15 zakończono rywalizacje. Przystąpiono do ważenia złowionych ryb.

Rewelacji niestety nie było, choć należy wspomnieć o krąpiu o wadze 60 dkg. Ponadto były leszcze, płocie, okonie i niestety niepożądane w akwenie byczki.

Zawody, co stało się już tradycją Koła wygrał kol. Sebastian, który złowił 16 szt. ryb różnego gatunku osiągając wynik 2,2 kg.

- w kolejności II miejsce przypadło - kol. Ryszardowi a III miejsce zdobył kol. Mirosław.

Zawodnicy w trakcie rywalizacji zgłaszali duże problemy z ilością zanieczyszczeń wolno płynących kanałem, były to butelki, worki gałęzie a nawet dziecięce zabawki. Wielka plastikowa ciężarówka stała się łupem kol. Pawła, która zaplątała sie w zestaw z koszykiem, niestety nie została ona zakwalifikowana do punktacji i tym samym nie osiągnął on wędkarskiego sukcesu.

Piknikiem rekreacyjnym zakończyliśmy rywalizację sportową, podczas którego omówiono wiele kwestii dotyczących spraw bieżących koła. O smaczny posiłek zadbał ponownie kol. Radek, a o wyśmienite przyrządzenie gorącej strawy tym razem kol. Krzysztof.

Poruszono wiele tematów, ale skupiono się przede wszystkim na problemach naszej reprezentacji w zawodach okręgowych. Wspólnie znaleźliśmy kilka rozwiązań jak wesprzeć naszych kolegów, aby ich udział w zawodach był jeszcze bardzie owocny. Nadal jednak poszukujemy chętnych kolegów do reprezentacji rezerwowej, którzy chcieliby wziąć udział w sportowej rywalizacji na szczeblu okręgowym i w razie potrzeby skorzystać z doświadczeń naszych aktywnych reprezentantów kol. Sebastiana, kol. Mirka i kol. Pawła.

Kolejną możliwością sprawdzenia swoich umiejętności będzie przyszła niedziela - tzn. 26.05.2019r. - rzeka Odra, ul Zawalna czyli drugie zawody Okręgu Wrocławskiego o nazwie "Tubertini". Oczywiście nasze Koło jako drużyna będą tego dnia reprezentować wspomniani koledzy. Zatem zapraszamy do kibicowania im w trakcie rywalizacji.

Natomiast nasze kolejne zawody Koło Piechur organizować będzie zgodnie z planem w dniu 15.06.2019r., (sobota) jako III Rundę GP Koła stosując przez zawodników metodę spławikową, tym razem na kanale żeglugowym Odry wzdłuż ul. Monopolowej.

Jeśli macie pytania, propozycje lub pomysły związane ze sprawami dotyczącymi Koła zachęcamy do kontaktu z zarządem.

Życzymy wszystkim koleżankom i kolegom przysłowiowego połamania kija podczas zasiadek wędkarskich i zapraszamy na kolejne zawody organizowane przez koło.

Najmłodszych adeptów sztuki wędkarskiej zapraszamy z opiekunami do zabawy w dniu 25.05.2019r., w godzinach 13-17 na piknik z okazji Dnia Dziecka, który odbędzie sie na terenie Ośrodka Jazdy Konnej Akademii Wojsk Lądowych w Rakowie.

W programie wiele wspaniałych atrakcji, a wśród nich zawody rzutowe i konkurs plastyczny.


 

Back to top