PZW "PIECHUR"  


Pierwszą Rundą Grand Prix Koło nr 54 Piechur w dniu 13.04.2019r., otworzyło kolejny sezon wędkarski.

Jest to następna edycja Mistrzostw Koła, będąca coroczną rywalizacją członków w naszym Kole. Przedsięwzięcie wymaga dużego zaangażowania aby impreza przyniosła nie tylko smak rywalizacji sportowej, ale również była integracyjnym spotkaniem uczestników i zachętą do aktywności członków koła na tym polu. W związku z powyższym, serdecznie dziękujemy wszystkim kolegom, którzy przyczynili się do przygotowania użytkowanego przez koło akwenu „Cienin” do nowego sezonu.

Kilka sobotnich spotkań sprawiło, że teren w obrębie stawu zmienił swój wygląd, powstały nowe pomosty, odremontowano uszkodzone oraz oczyszczono brzeg. Mamy nadzieję, że społeczność naszego koła doceni ogrom wykonanych prac i równie aktywnie włączy się w te działania chociażby poprzez pozostawienie po wędkowaniu porządku na stanowisku. Zachęcamy również do indywidualnych prac na rzecz akwenu w dogodnym dla siebie czasie. (Koledzy…!!! Jeśli spostrzeżecie złamaną deskę na pomoście to prosimy o jej wymianę, zarośnięte stanowisko można oczyścić, śmieci zabrać ze sobą albo zapakować do przygotowanych worów. Drobne prace przyczynią się do jakości wędkowania i poprawią estetykę na użytkowanym przez nas stawie)

Zapowiedź sobotniej deszczowej pogody nie nastrajała zbyt pozytywnie. Rzeczywistość okazała się jednak bardziej łaskawa. Deszcz nie padał, było nieco chłodno, ale dobre nastroje uczestników I Tury Grand Prix o Tytuł Mistrza Koła „Piechur” zrekompensowały tę niedogodną aurę. Zawody przebiegały sprawnie, zgodnie z harmonogramem. Tradycyjnie uczestników powitał kol. Paweł, który po części wstępnej przekazał prowadzenie zawodów kol. Rafałowi i kol. Krzyśkowi.

Koleżeńska atmosfera, która zawsze towarzyszy naszym zawodom złagodziła zawód związany z brakiem dużej ryby. W siatkach zawodników wylądowały płocie, okonie, leszcze i krąpie. O ile ich wielkość nie zachwyciła, to ilość już tak. Większość zawodników złowiło po kilkadziesiąt sztuk, a Sebastian który zawody wygrał złowił 180 ryb różnego gatunku.

Ciekawostką zawodów stał się tego dnia złowiony przez kolegę Irka na białe robaki szczupak, który ze względu na okres ochronny nie mógł być zaliczony do punktacji i w dobrej kondycji wrócił do wody.

Frekwencja jak na zapowiadaną pogodę dopisała. W rywalizacji sportowej wzięło udział 18 zawodników, a pierwsze trzy miejsca zajęli:

  • I miejsce - kol. Sebastian W.
  • II miejsce - kol. Mirosław K.
  • III miejsce - kol. Rafał U.

Po raz pierwszy w GP Koła Piechur wprowadzono czwartą turę zawodów. Stąd też istotną zmianą jest fakt, że aby być klasyfikowanym w całym cyklu trzeba wziąć udział w trzech turach z czterech zaplanowanych. Taka formuła daje dużo więcej emocji i nikt nie jest pewien wygranej do końca rywalizacji. Zapraszamy więc pozostałych kolegów na kolejne rundy, które dają szansę na wygraną mimo sobotniej nieobecności. Poprzednie edycje GP pokazały jak wielkie zmiany w tabeli klasyfikacji generalnej następują jeśli zawodnik nie pojawi się na jednej turze.

Tradycyjnym piknikiem rekreacyjnym zakończyliśmy rywalizacje sportową.

O smaczny posiłek zadbał kol. Radek, a kol. Jurek postarał się o wyśmienite przyrządzenie gorącej strawy. Rozmów przy regenerującym wysiłek wędkarki posiłku, nie było końca. Omawiano różne sprawy organizacyjne, problemy wędkarzy oraz wymieniono doświadczenia związane z odbytymi przez kolegów tegorocznymi wyprawami nad wodę. Kol. Paweł, który został wybrany przez Nadzwyczajny Okręgowy Zjazd Delegatów Okręgu Wrocławskiego PZW do Zarządu Okręgu przekazał również bieżące informacje.

Kolejny raz wyłoniono reprezentację Koła Piechur do zawodów Okręgu Wrocławskiego. W dniu 14.04.2019 na kanale żeglugowym w okolicach Mostów Jagiellońskich i Warszawskich podczas pierwszej tury nasze Koło reprezentowali jako drużyna koledzy Sebastian, Mirek i Paweł. Wszystkich członków zainteresowanych taką aktywnością wędkarska prosimy o kontakt z zarządem koła.

Życzymy wszystkim kolegom przysłowiowego połamania kija podczas wypraw wędkarskich i zapraszamy na kolejne zawody organizowane przez koło.

 

 

Back to top