INSTYTUT DOWODZENIA


Międzynarodowe Zimowe Zawody Górskie „Military Ski Patrol” odbędą się w terminie 5-9 marca 2018 roku w Górach Izerskich. Trzecią edycje zawodów organizuje Sekcja Szkoleń Wysokogórskich Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu we współpracy z Jednostką Wojskową Komandosów z Lublińca, Ośrodkiem Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu oraz Grupą Karkonoską GOPR.

Impreza będzie trwać pięć dni, podczas której zawodnicy wykonają patrol na nartach ski-tourowych z obciążeniem (15kg) w terenie górskim. W trakcie patrolu zespoły będą zaliczać zadania na punktach kontrolnych, m. in. takie jak: strzelanie bojowe z różnych jednostek broni, strzelanie z moździerza, rzut granatem, TCCC, ratownictwo górskie, ewakuacja rannego na improwizowanym toboganie, wysokościowe techniki ratunkowe, bytowanie w terenie górskim oraz jazda na nartach.

Równocześnie z zawodami zorganizowane zostaną warsztaty górskie pt. „Innowacyjne technologie w działaniach górskich”. Będzie to okazja do zapoznania się z nowościami technologicznymi na rynku outdoorowym, dedykowanym służbom ratowniczym i mundurowym w szczególności tym działającym w górach.

Szczegóły dotyczące wydarzenia dostępne są na stronie http://www.militaryskipatrol.pl oraz na oficjalnym profilu na facebooku Sekcji Szkoleń Wysokogórskich Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu: https://www.facebook.com/SekcjaSzkolenWysokogorskichAWL/

 


MSP plakat

 

 

Back to top