KLUB AWL 


Dnia 27 lutego 2020 r. w Klubie Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie zostały przeprowadzone eliminacje do półfinału Manewrów Artystycznych Wojska Polskiego na szczeblu Dowództwa Generalnego RSZ.

Manewry Artystyczne to największy konkurs artystyczny organizowany w środowisku wojskowym. W ramach tego przedsięwzięcia rozgrywane są dwa przeglądy: Konfrontacje Sceniczne oraz Festiwal Piosenki i Tańca. Podchorążowie działający w Klubie AWL wzięli udział w obu konkursach.

W Turnieju Recytatorskim podczas Konfrontacji Scenicznych Akademię Wojsk Lądowych reprezentowało dwoje podchorążych:  laureatka konkursu z ubiegłego roku plut. pchor. Kamila Wawrzyczek, która zaprezentowała wiersz Wisławy Szymborskiej pt. „Gawęda o miłości ziemi ojczystej” oraz prozę autorstwa Krystyny Jandy  i  szer. pchor. Kamil Jeśman, który wystąpił z fragmentem prozy Edwarda Stachury i wierszem Władysława Broniewskiego „Żołnierz polski”.  Jury mogło wybrać tylko jednego zwycięzcę w każdej kategorii. Do półfinału konkursu, który odbędzie się w dniach 11-15 marca w Warszawie, zakwalifikował się podchorąży Kamil Jeśman.

Udział w półfinale Festiwalu Piosenki i Tańca wywalczył Kompania wsparcia z AWL, w składzie: st. kpr. pchor. Krzysztof Golec, st. kpr. pchor. Krzysztof Juzwa, st. kpr. pchor. Mateusz Jania, st. szer. pchor. Norbert Wojtaszek i st. szer. pchor. Arkadiusz Kupiec. Zespół zaprezentował dwa utwory, w tym jeden autorski pt. „Do natarcia” z muzyką i słowami podchorążego Krzysztofa Golca. Półfinał Festiwalu Piosenki i Tańca odbędzie się w dniach 25 – 29 marca w Zegrzu.

Występy naszych podchorążych zostały bardzo dobrze ocenione przez jury, które zwróciło uwagę na wysoki poziom artystyczny prezentacji.


Tekst i zdjęcia: Magdalena Mielczyk

 

Back to top