KLUB AWL 


Rodzinne mikołajki w ACK

18 stycznia br. w sali kina Akademickiego Centrum Kultury odbyła się zabawa karnawałowo - mikołajkowa dla dzieci pracowników i kadry AWL. Do wspólnej zabawy zaproszeni zostali również podopieczni Wrocławskiego Centrum Opieki i Wychowania. Impreza zorganizowana została przez Sekcję Socjalną AWL i Klub ACK.

Koncert Małgorzaty Ostrowskiej i licytacja

W środowe południe w sercu Akademii odbył się koncert Małgorzaty Ostrowskiej z zespołem. Była to okazja do przedświątecznego spotkania całej społeczności akademickiej . Pracownicy, kadra zawodowa, studenci cywilni i podchorążowie wspólnie mogli wysłuchać największych przebojów legendarnej wokalistki zespołu Lombard, udanie kontynuującej solową karierę. Niezwykła charyzma Małgorzaty Ostrowskiej porwała całą zgromadzoną pod sceną publiczność.

Podróż wojskowo - historyczna do Warszawy

W dniach 13 – 15 grudnia 2019 r. czterdziestu podchorążych wzięło udział w podróży wojskowo – historycznej do Warszawy, gdzie zwiedzali muzea oraz miejsca pamięci narodowej. Pierwszego dnia w towarzystwie przewodnika spacerowali po Placu Zamkowym i Rynku Starego Miasta, poznając historię m.in. Zamku Królewskiego, Kolumny Zygmunta i Barbakanu.

Laury w konkursie poezji patriotycznej

29 listopada br. w Klubie 1 Pułku Saperów w Brzegu zorganizowana została szesnasta edycja Konkursu Poezji Patriotycznej i Religijnej „Fides et Patria”, poświęcona pamięci zasłużonego kapelana jednostki, księdza ppłk. Zbigniewa Stefaniaka.

W dniach 22-24 i 28-29 października na specjalnie zorganizowanych przez Klub AWL seansach podchorążowie naszej Akademii obejrzeli  film „Legiony” - najdroższą krajową superprodukcję ostatnich lat.

Manewry Artystyczne Wojska Polskiego 2019

W dniach 11-14 sierpnia 2019 r. w Klubie 18. Batalionu Powietrznodesantowego w Bielsko-Białej odbył się Finał Festiwalu Piosenki i Tańca w ramach „Manewrów Artystycznych Wojska Polskiego”.

Dyplom i puchary zdobyte podczas rajdu

W dniach 23- 29 czerwca br., w Bieszczadach odbył się 55. Centralny Rajd Turystyczny Wojska Polskiego na Orientację “Bieszczady 2019”. Jest to najstarsza impreza turystyczna środowiska wojskowego z bardzo bogatą tradycją.

Na scenie Kompania wsparcia

17 czerwca br., o godz. 13.30 w Akademickim Centrum Kultury Akademii Wojsk Lądowych odbyła się Gala Finałowa IV Konkursu Piosenki Patriotycznej. Wśród laureatów konkursu studenci oraz uczniowie szkół średnich.

28 maja 2019 roku w sali widowiskowej Akademickiego Centrum Kultury w ramach cyklu „Inny czy różni? Poznajmy się!” odbył się wykład pt. „Kurdowie – o narodzie z kraju, którego nie ma na mapie”.

Piknik integracyjno-rodzinny

W sobotę 25 maja br., na terenie Ośrodka Szkolenia Jeździeckiego Akademii Wojsk Lądowych odbył się kolejny już piknik integracyjno-rodzinny, na który przybyła społeczność akademicka Uczelni wraz z rodzinami.

20 i 21 maja odbyły się eliminacje Konkursu Piosenki Patriotycznej, organizowanego przez Klub AWL.

Upamiętnili rocznicę bitwy pod Racławicami

W dniach 27-28.04.2019 r. podchorążowie wzięli udział w organizowanym przez Klub AWL Rajdzie Górskim Pamięci Bitwy pod Racławicami. Program wyjazdu obejmował całodzienne wędrówki oraz nocne biwakowanie w namiotach na terenie Ośrodka Szkoleniowego „Wysoki Kamień” w Szklarskiej Porębie.

Reprezentantka AWL wyróżniona w finale Manewrów Artystycznych

W finale Konfrontacji Scenicznych, które odbyły się w Krakowie w dniach 23-26.04.2019 r., w kategorii recytatorskiej wystąpiła st. kpr. pchor. Kamila Wawrzyczek. Jej talent i umiejętności zostały dostrzeżone przez Radę Artystyczną i nagrodzone wyróżnieniem. Serdecznie gratulujemy reprezentantce AWL oraz życzymy wielu dalszych sukcesów w przyszłości!

W przeddzień juwenaliów AWL w Akademickim Centrum Kultury wystąpił Igor Kwiatkowski - aktor kabaretowy, autor tekstów, komik, któremu największą popularność przyniosły postaci odgrywane w kabarecie „Paranienormalni”.

kpr. pchor. Kamila Wawrzyczek.

Manewry Artystyczne Wojska Polskiego są największym ogólnopolskim konkursem artystycznym organizowanym przez Ministerstwo Obrony Narodowej, podczas którego swoje talenty i umiejętności prezentują soliści i zespoły wojskowe oraz osoby związane ze środowiskiem wojskowym.

Podróż wojskowo-historyczna

10-14 kwietnia 2019 r. podchorążowie z 12, 14, 15, 21 i 23 kompanii szkolnej wzięli udział w organizowanej przez Klub AWL podróży wojskowo-historycznej pt. Miejsca Historyczne Suwalszczyzny oraz Wilczy Szaniec z jednodniowym wyjazdem do Wilna.

W dniach 5-7 kwietnia 2019 roku  podchorążowie Akademii Wojsk Lądowych wzięli udział w półfinale Festiwalu Piosenki i Tańca w ramach przedsięwzięcia kulturalnego „Manewry Artystyczne Wojska Polskiego”. Przesłuchania odbyły się w siedzibie Klubu Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu.

Szli szlakiem ułanów

W dniach 29-31.03.2019 roku podchorążowie z 11, 12, 15, 21 i 23 kompanii szkolnej wzięli udział w organizowanym przez Klub AWL Rajdzie Górskim Szlakiem Ułanów Legii Nadwiślańskiej.

W dniach 21-23 marca na terenie Akademii Wojsk Lądowych odbyły się coroczne manewry wojsk Księstwa Warszawskiego, towarzyszące obchodom 225. rocznicy insurekcji kościuszkowskiej. W piątek od godziny 10:00 na teren uczelni zaczęli zjeżdżać rekonstruktorzy z różnych zakątków Polski, aby o 13:00 w barwnych strojach z epoki napoleońskiej uczestniczyć w uroczystości rocznicowej na placu apelowym.

Rajd górski

Dla upamiętnienia 273. rocznicy urodzin patrona Akademii, generała Tadeusza Kościuszki,  podchorążowie z 12, 15, 21 i 23 kompanii szkolnej w dniach 22-24 lutego wzięli udział w rajdzie zorganizowanym przez Klub AWL. Program Urodzinowego Rajdu Górskiego „Kościuszko” obejmował całodzienne wędrówki oraz nocne biwakowanie w namiotach na terenie Nadleśnictwa Bardo Śląskie.

20 lutego 2019 roku w sali widowiskowej Akademickiego Centrum Kultury w ramach cyklu „Inny czy różni? Poznajmy się!” odbył się wykład zatytułowany „Romowie – skąd przybywają, dokąd zmierzają?”. Prelekcję wygłosił Andrzej Grzymała-Kazłowski – właściciel i założyciel Muzeum Kultury Romów w Warszawie, w latach 2001-2010 główny specjalista do spraw romskiej mniejszości etnicznej w Wydziale Mniejszości Narodowych i Etnicznych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i  Administracji.

 

Back to top