BIBLIOTEKA AWL  


Drodzy Czytelnicy,

W związku z faktem, że Biblioteka od 13.03.2020 pozostaje nieczynna podajemy propozycje źródeł elektronicznych, które mogą okazać się pomocne podczas wyszukiwania literatury naukowej:

 • Baza EBSCO -  interdyscyplinarna baza umożliwia dostęp do pełnych tekstów artykułów z tysięcy czasopism oraz książek w większości w języku angielskim, a także innego typu publikacji jak raporty, rozprawy doktorskie i materiały edukacyjne. Zachęcamy szczególnie do zapoznania się z nowymi w ofercie bazami: Academic Research Source eJournalsoraz Academic Research Source eBooks
  Istnieje możliwość dostępu do bazy poza terenem AWL poprzez hasło. Prośby o podanie hasła można wysyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • Baza EMERALD INSIGHT - baza udostępnia pełne teksty artykułów z czasopism oraz książek w większości w języku angielskim. Czasopisma ujęte są w kolekcji Emerald eJournals Premier, która jest multidyscyplinarną bazą umożliwiającą dostęp do 310 czasopism i stanowi źródło najnowszych publikacji m.in. z zakresu zarządzania i marketingu, finansów, ekonomii, biznesu, zarządzania zasobami ludzkimi i logistyki.
 • Baza JSTOR - umożliwia dostęp do ponad 10 milionów artykułów z około 2,600 czasopism naukowych, 50,000 książek oraz 2 milionów materiałów źródłowych z 75 dyscyplin, takich jak: biznes i ekonomia, historia, historia sztuki, etnologia i folklor, politologia, socjologia, prawo, medycyna, matematyka i filologia.
 • IBUK Libra – platforma udostępniająca tysiące tytułów publikacji specjalistycznych, naukowych, popularnonaukowych, beletrystycznych, umożliwiająca pracę z tekstem poprzez tworzenie notatek, zaznaczanie fragmentów i tagowanie oraz czytanie na urządzeniach mobilnych. Prośby o podanie kodu dostępu do platformy można wysyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Czasopisma naukowe i fachowe w otwartym dostępnie – zbiór tytułów czasopism pogrupowanych dziedzinowo, zawierających odnośniki do elektronicznych wersji https://awl.edu.pl/otwarta-nauka/czasopisma

Więcej źródeł elektronicznych dostępnych na stronie Biblioteki w zakładce Bazy danych oraz Otwarta Nauka

‼‼UWAGA ‼‼

Dodatkowo do Waszej dyspozycji pozostają POKOJE PRACY WŁASNEJ:

klucze do pokoi pracy (sala 1.063A i 1.063C) do pobrania i zwrotu u pracowników SUFO w budynku 113.

Osoby rozliczające się z Biblioteką AWL prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.

 

Szanowni Państwo,

od 13 marca 2020 r. Biblioteka jest NIECZYNNA.

W przypadku konieczności dokonania prolongaty wypożyczonych wydawnictw przypominamy o możliwości przedłużenia samodzielnego:

 • za pośrednictwem Katalogu online – księgozbioru Systemu Komputerowego Sowa, lub
 • telefonicznie kontaktując się z Wypożyczalnią Akademicką  (tel. 261 658 195), lub
 • e-mailowo wysyłając na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. stosowną informację.

Prosimy o monitorowanie informacji na stronie Biblioteki.

 


W związku z realnym zagrożeniem wystąpienia zakażenia koronawirusem COVID-19 (SARS CoV-2), od dnia 11.03.2020 r. aż do odwołania, wstrzymuje się możliwość korzystania z zasobów Biblioteki (również Czytelni, Ośrodka Informacji Naukowej Bibliograficznej i Patentowej) dla osób spoza AWL, w tym dla:

 • emerytowanych pracowników AWL,
 • studentów, pracowników akademickich, doktorantów publicznych uczelni Wrocławia,
 • pracowników Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych.

W przypadku konieczności dokonania prolongaty wypożyczonych wydawnictw przypominamy o możliwości przedłużenia samodzielnego:

 • za pośrednictwem Katalogu online – księgozbioru Systemu Komputerowego Sowa, lub
 • telefonicznie kontraktując się z Wypożyczalnią Akademicką  (tel. 261 658 195), lub
 • e-mailowo wysyłając na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. stosowną informację.

 

Tydzień z EMERALD INSIGHT w Ośrodku Informacji Naukowej, Bibliograficznej i Patentowej Biblioteki AWL

Tydzień z EBSCO w Ośrodku Informacji Naukowej, Bibliograficznej i Patentowej Biblioteki AWL

Uwaga!

Przypominamy studentom I roku studiów licencjackich i magisterskich o obowiązku odbycia SZKOLENIA BIBLIOTECZNEGO w formie kursu e-learningowego do końca pierwszego semestru.

Więcej informacji w zakładce Szkolenie biblioteczne

 

Zapraszamy do korzystania z dostępu do nowych baz naukowych EBSCO

Czytelnicy!

Od 16 grudnia zostaje wydłużony czas pracy pokoi do nauki własnej z godziny 22:00 do godziny 24:00.

Zasady korzystania pokoi pozostają bez zmian. Odbiór kluczy możliwy jest wyłącznie w godzinach otwarcia Czytelni AWL.

Studenci! Zapraszamy do korzystania z serwisu internetowego książek elektronicznych IBUK Libra.

 

Wszystkich czytelników Biblioteki AWL zainteresowanych korzystaniem poza Uczelnią z darmowego abonamentu zapraszamy do Działu Udostępniania Zbiorów po odbiór indywidualnego kodu PIN ważnego do 1.11.2020 r.

Serwis IBUK Libra liczy kilka tysięcy publikacji specjalistycznych, naukowych, popularnonaukowych oraz beletrystycznych, wydawanych przez najważniejsze, renomowane polskie wydawnictwa. Dzięki zaawansowanej technologii serwis daje możliwość całodobowego dostępu do wirtualnej czytelni z dowolnego miejsca i z dowolnego nośnika (komputer, laptop, tablet czy smartfon).

Wykaz tytułów widoczny jest po wpisaniu w katalogu księgozbioru Sowa SQL w polu tytułu IBUK.

Zapraszamy do korzystania z dostępu testowego do baz naukowych Taylor & Francis

Zmiana godzin pracy OŚRODKA INFORMACJI NAUKOWEJ, BIBLIOGRAFICZNEJ I PATENTOWEJ

Od 1 października 2019 roku OINBiP będzie czynny w godzinach:

poniedziałek: 8.00-18.00

wtorek-piątek: 8.00-15.00 

 Biblioteka AWL zaprasza swoich czytelników (studentów i doktorantów, uczestników kursów i szkoleń, nauczycieli akademickich) do korzystanie z pokoi do pracy zespołowej (sala 1.063A) i indywidualnej (sala 1.063C). Pomieszczenia są wyposażone w biurka wraz z ergonomicznymi fotelami, dostęp do zasilania oraz Internetu. Z pokoi nauki własnej można korzystać w godzinach pracy Biblioteki. Obsługę prowadzi Czytelnia.

Pokoje nauki własnej będą do Państwa dyspozycji od 6.05.2019 r.

 


 Informujemy, że od tego roku wypożyczalnia Biblioteki AWL posiada nowy adres e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Na adres można pisać w sprawie przedłużania książek, informacji o koncie bibliotecznym, informacji o księgozbiorze Biblioteki oraz ze wszystkimi pytaniami związanymi z działalnością wypożyczalni Biblioteki AWL.

Zapraszamy do kontaktu

GODZINY OTWARCIA BIBLIOTEKI

 

Back to top