BIURO KARIER I PROGRAMU ERASMUS 


Jesteś kreatyny i otwarty na nowe doświadczenia?

Nie boisz się wyzwań?

 

Jeśli tak, to serdecznie zapraszamy do aplikowania na staż im. Roberta Schumana organizowany przez Parlament Europejski.

Zgłoszenia od kandydatów na staż będą przyjmowane od 1 do 30 listopada.

Jest to program płatnych, pięciomiesięcznych staży, który umożliwia młodym ludziom zdobywanie doświadczenia. Staż rozpocznie się 1 marca lub 1 października i można go odbywać w siedzibach Parlamentu Europejskiego w Brukseli, Strasburgu i Luksemburgu lub w Biurach Parlamentu Europejskiego w 28 państwach członkowskich – w tym w Biurze we Wrocławiu lub w Warszawie.

Stażyści będą wspierać i pomagać w wykonywaniu zadań komunikacyjnych, organizacji wydarzeń czy tworzeniu raportów i analiz, zyskując doświadczenie, wiedzę i kompetencje przydatne na rynku pracy.

 

Warunki, które muszą spełniać kandydaci:


- obywatelstwo jednego z krajów UE;


- ukończony 18. rok życia w chwili rozpoczęcia stażu (brak górnej granicy wieku);


- biegła znajomość jednego z języków urzędowych UE;


- nie odbywali wcześniej płatnego stażu i nie pracowali dłużej niż dwa kolejne miesiące w instytucji lub organie UE (osoby, które brały udział w programie stażowym Erasmus+ mogą nadal aplikować o staż w PE, jeśli staż Erasmus+ nie odbywał się w jednej z instytucji UE i nie trwał dłużej niż cztery tygodnie);


- w okresie sześciu miesięcy przed rozpoczęciem stażu nie uczestniczyli w programie wizyt naukowych.

 

Rejestracja:


- https://ep-stages.gestmax.eu, wybierz ofertę, na którą chcesz aplikować, a następnie wypełnij formularz rejestracyjny.

 

Aplikacja:


- wybierz stanowisko, które Cię interesuje, zaloguj się na wcześniej utworzone konto, prześlij swoje CV (tylko w formacie Europass) i list motywacyjny (maksymalnie jedna strona).

 

Możesz ubiegać się tylko o 3 oferty stażowe w jednym okresie aplikacyjnym.

 

Dokumenty, które należy przesłać po umieszczeniu na liście kandydatów, to:
- skan dowodu tożsamości;
- skan dyplomu uczelni wyższej;
- zaświadczenie o niekaralności (nie starszy niż 6 miesięcy);
- zaświadczenie o miejscu zamieszkania.

 

Więcej informacji o stażach w Parlamencie Europejskim można znaleźć na stronie http://www.europarl.europa.eu/at-your-service/pl/work-with-us/traineeships .

 

 

PL traineeship

 

Back to top