WYDZIAŁ ZARZĄDZANIA

Wydział Zarządzania Akademii Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki otrzymał dotację w ramach programu pt.: „Groby i cmentarze wojenne kraju” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Projekt nosi tytuł: „Wytyczno – Pierwszy Katyń. Odnalezienie i upamiętnienie mogił żołnierzy Wojska Polskiego oraz Korpusu Ochrony Pogranicza”.

Realizowany projekt będzie miał charakter badawczy i popularyzatorski. W ramach projektu przeprowadzone zostaną badania archeologiczne miejsc pochówku pomordowanych żołnierzy Wojska Polskiego i Korpusu Ochrony Pogranicza podczas walk prowadzonych z Armią Czerwoną na wschodnich granicach państwa polskiego. Ponadto przeprowadzone zostaną działania prezentujące te tragiczne wydarzenia.

Projekt ten jest kolejnym etapem badań prowadzonych przez Naukowe Koło Historii Wojen. Wyniki dotychczasowych prac zaprezentowano między innymi w programie telewizyjnym pt.: „Było nie minęło – Kronika zwiadowców historii – Gdzie te mogiły”.

Podchorążowie w kompleksie „Osówka”

Poszukujemy mogił żołnierzy Korpusu Ochrony Pogranicza

Projekt Wytyczno