ZAKŁAD WYCHOWANIA FIZYCZNEGO I SPORTU

W dniu 06.10.2018 r. w Wojskowej Akademii Technicznej odbyły się Mistrzostwa Wyższego Szkolnictwa Wojskowego w biegach przełajowych. Uczestnicy rywalizowali na dystansie 3000 m, 8000 m oraz w sztafetach. Bardzo dobre przygotowanie naszych biegaczy skutkowało uzyskaniem czołowych miejsc w klasyfikacjach indywidualnych i sztafetach. Reprezentacja AWL zwyciężyła w klasyfikacji zespołowej.

Na uwagę zasługuje wynik  st. chor. szt. Wojciecha Michałkiewicza, który w rywalizacji z dużo młodszymi od siebie zawodnikami wywalczył trzecie miejsce w biegu na 3000 m. Jednocześnie ze względu na nieobecność w biegu z serii Runner’s World Super Bieg w Świeradowie Zdroju, który odbył się w tym samym dniu, zajął 2 miejsce w klasyfikacji generalnej tegorocznej edycji.

Interesująco przedstawia się także podium w biegu na 8000 m mężczyzn, w którym nasi reprezentanci nie dali szans rywalom zajmując pierwsze trzy miejsca.