WYDZIAŁ NAUK O BEZPIECZEŃSTWIE

W dniu 30 stycznia 2015 roku studenci Medycznego Cywilno – Wojskowego Koła Naukowego podczas spotkania z przedstawicielami Koła Naukowego Ratownictwa Specjalistycznego z Uniwersytetu Medycznego omawiali możliwości współpracy.

Dyskusje dotyczyły wymiany doświadczeń podczas wspólnych szkoleń i warsztatów, organizacji wykładów i warsztatów otwartych oraz prowadzenie badań naukowych pozwalających wypełnić lukę w tematykach związanych z bezpieczeństwem i ratownictwem cywilno – wojskowym. W spotkaniu oprócz przedstawicieli kół brali udział ich opiekunowie oraz kierownik Zakładu Ratownictwa Medycznego UM dr n. med. Jacek Smereka.

Efektem owocnych obrad było podpisanie porozumienia, które otwiera drogę rozwoju oraz promowanie reprezentowanych przez koła uczelni.

Pierwsze wspólne szkolenie członkowie kół odbędą już w marcu.