WYDZIAŁ NAUK O BEZPIECZEŃSTWIE

W dniu 12 grudnia w ramach współpracy studenci Medycznego Cywilno Wojskowego Koła Naukowego wraz z członkami Studenckiego Koła Ratownictwa Specjalistycznego Uniwersytetu Medycznego ćwiczyli ewakuacje poszkodowanych z miejsc trudno dostępnych. Ćwiczenia odbywały się w budynku, w którym z poddasza zespoły musiały ewakuować osoby ze zmiażdżonymi, połamanymi kończynami, z ranami postrzałowymi, porażonych prądem, osoby pobite, poszkodowanych z ranami kłutymi, z ciałami obcymi w ciele itp.

Każda grupa miała do dyspozycji specjalistyczny oraz prowizoryczny sprzęt, począwszy od deski ratowniczej po sked lub płachtę ratowniczą.

Można dumnie stwierdzić, iż wszystkie zespoły znakomicie uporały się z każdym nawet najtrudniejszym zadaniem. Ćwiczenia to wspaniała wymiana doświadczeń i lekcja dla każdego studenta. To początek wspólnej wymiany doświadczeń, kolejne już w Nowym Roku.