WYDZIAŁ NAUK O BEZPIECZEŃSTWIE

W dniu 11.12.2015 członkowie koła Naukowego Medycznego Cywilno – Wojskowego przeszkolili z elementów pierwszej pomocy, kolejnych 48 uczniów Sportowej Szkoły Podstawowej nr 72 we Wrocławiu.

Uczniowie klasy pierwszej i drugiej zaangażowani w każde ćwiczenie posiedli umiejętność sprawdzania funkcji życiowych, przekładania poszkodowanego do pozycji bezpiecznej, powiadamiania operatora po wykręceniu numeru 112 oraz sposobów i zasad bandażowania.

Zachwyt nauczycielek obserwujących zaangażowanie i skupienie swoich uczniów był nad wyraz duży.

Mundur wojskowych członków koła wprowadzał w zachwyt maluchów, a wspaniała postawa cywilnego studenta, Łukasza Wójcika koordynującego ćwiczenia mobilizowała do skupienia.

Tacy wdzięczni i zaangażowani kursanci to największe szczęście dla szkolących.