W dniach 8 - 10 listopada w Łodzi odbyły się 7 Mistrzostwa Polski Duszpasterstw Akademickich pod hasłem "Wszyscy jesteśmy żołnierzami Chrystusa", które zostały zorganizowane przez tamtejsze Duszpasterstwo Akademickie Tarcza Wydziału Wojskowo-Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Duszpasterstwo Akademickie Piątka.

W tym niecodziennym wydarzeniu wzięło udział ponad 600 studentów (zawodników i kibiców) z 26 duszpasterstw akademickich cywilnych i wojskowych z całego kraju. Nie zabrakło również silnej reprezentacji Akademii Wojsk Lądowych z Duszpasterstwa Akademickiego Nieśmiertelni.

Po dwóch dniach sportowych zmagań - po zaciętej walce – wyłonieni zostali zwycięzcy. W piłce nożnej halowej zwyciężyło DA św. Krzyż z Warszawy, pokonując w finale DA Studnia z Warszawy. Trzecie miejsce zajęli studenci z Akademii Marynarki Wojennej z Gdyni. Nasza piłkarka drużyna uplasowała się na miejscu czwartym. W koszykówce tryumfowali marynarze z Gdyni przed DA Wawrzyny z Wrocławia. Podium uzupełnili podchorążowie z naszego duszpasterstwa, a czwarte miejsce zajęło DA WAT z Warszawy. Pierwsze miejsce w siatkarskich zmaganiach zajęli zawodnicy gospodarzy (DA Tarcza z Łodzi), drugie siatkarze AWL,  trzecie DA Radom, natomiast czwarta lokata przypadła podchorążym z Wojskowej Akademii Technicznej.

W klasyfikacji ogólnej, dzięki zdobyciu największej liczby punktów za zajęte w poszczególnych dyscyplinach miejsca Mistrzami Polski Duszpasterstw Akademickich po raz trzeci z rzędu zostali nasi „nieśmiertelni” sportowcy.

Należy zaznaczyć, że to nie rozgrywki sportowe były najważniejsze, lecz wspólna modlitwa, dobra zabawa oraz studencka integracja.

Przyszłoroczne mistrzostwa zostaną zorganizowane przez DA Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni.

tekst: AWL

zdjęcia: plut. pchor. Adrian Jastrowicz