Przedstawiciele AWL wraz z pracownikami Uniwersytetu Ekonomicznego po raz pierwszy w historii obu uczelni zorganizowali wspólne przedsięwzięcie pt. Poligon Naukowy w ramach Parku Wiedzy XXII edycji Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Uczelnie postanowiły połączyć siły, razem promując kierunki dostępne zarówno na AWL jak i na UEW.

Odwiedzający festiwal mogli spróbować swoich sił w grach logistyczno-logicznych i zręcznościowych. Ideą było połączenie nauki z zabawą, a zwycięzcy otrzymywali drobne upominki. Dla młodszych dzieci było przygotowane stanowisko z kolorowankami w wydaniu wojskowym.

Osoby pragnące większych wrażeń brały udział w mobilnej grze miejskiej stworzonej na podstawie opowiadania Tamary Chorążyczewskiej „Kryminał bardzo ekonomiczny". Uczestnicy musieli wcielić się w detektywów i rozwiązać zagadkę kryminalną, a na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody przygotowane przez przedstawicieli obu uczelni. Nagrodą dla czterech najlepszych drużyn było zaproszenie do wzięcia udziału w szkoleniu w AWL z bezpiecznego posługiwania się bronią pneumatyczną oraz z wykorzystania systemu symulatorów szkolno-treningowych.

Ponadto AWL przygotowała pokaz umundurowania, broni i sprzętu wojskowego. Dzieci mogły obejrzeć repliki broni czy przymierzyć mundur z epoki wojen napoleońskich.

W przyszłą sobotę 21 września zapraszamy na ciąg dalszy imprez w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki na terenie AWL.

Tekst i zdjęcia: kpt. Jolanta Nikiel-Hulboj