24 maja br. w Sali Tradycji Akademii Wojsk Lądowych odbyła się uroczystość wręczenia aktu mianowania na wyższy stopień wojskowy oficera z Zakładu Logistyki Wojskowej. Powitano również przybyłego do Uczelni podoficera, który zasilił szeregi Sekcji Służby Zdrowia AWL.

To już kolejny tegoroczny awans w Akademii Wojsk Lądowych. Dla każdego żołnierza to nie tylko nobilitacja, ale również wyraz zaufania przełożonych, którzy dostrzegają ciężka i sumienna pracę podwładnych.

Podczas spotkania, pełniący obowiązki rektora-komendanta AWL, płk dr inż. Jacek Narloch pogratulował oficerowi awansu na stopień majora. – Osiągnięty sukces jest wynikiem Pana ciężkiej i systematycznej pracy oraz ogromnego zaangażowania w realizowaniu zadań postawionych przez przełożonych. Gratuluję wstąpienia w szeregi oficerów starszych. Jestem przekonany, że wyzwania stojące przed nami zmobilizują Pana do dalszego rozwoju z korzyścią dla Akademii Wojsk Lądowych – powiedział płk dr inż. Jacek Narloch.

W swoim przemówieniu pełniący obowiązki rektora-komendanta AWL zwrócił się również do przybyłego z 10. Pułku Dowodzenia żołnierza. – Rozpoczęcie służby w Akademii Wojsk Lądowych to dla żołnierza nobilitacja ale i wyzwanie. Cieszę się, że podjął Pan to wyzwanie i wstąpił do naszej społeczności akademickiej. Jestem przekonany, że doświadczenie zdobyte w poprzednim miejscu służby, przyczyni się do wzorowego wypełniania przez Pana obowiązków w naszej Uczelni – mówił płk dr inż. Jacek Narloch.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w służbie!

Tekst: mjr Marcin Jasnowski

Zdjęcia: st. chor. szt. Wiesław Borsuk