W ostatni weekend w Rawiczu odbył się coroczny festiwal sportu. Tegoroczna edycja przyciągnęła do Rawicza fanów sportowego trybu życia z całej Polski. Wśród nich byli podchorążowie Akademii Wojsk Lądowych.

W dniach 18-19 maja br. w Rawiczu odbyła się dziewiąta edycja 24 godzinnego Rawickiego Festiwalu Sportu, jedynej imprezy w Polsce, podczas której sportowcy amatorzy i zawodowcy wspólnie rywalizują przez 24 godziny jednocześnie na ośmiu różnych arenach sportowych. Sztandarową dyscypliną, od powstania imprezy, jest 24 godzinny bieg sztafetowy. Pozostałe dyscypliny, to: streetball, maraton pływacki, maraton rowerowy, turniej piłki nożnej, siatkówka plażowa, tenis ziemny i nordic walking.

Na tak ciekawej imprezie sportowej nie mogło zabraknąć oczywiście podchorążych z Akademii Wojsk Lądowych, którzy w tym roku postanowili wystartować w biegu sztafetowym, rozgrywanym na Plantach Jana Pawła II. Trasa pojedynczego okrążenia wynosiła 2,8 km. Do rywalizacji sportowej stanęło 26 zespołów, w tym dwa reprezentujące naszą Uczelnię.

Rywalizacja podczas zawodów była bardzo zacięta i wyczerpująca. Szczególnie w nocy i nad ranem, gdy zmęczenie dawało o sobie znać. Finalnie nasi sportowcy w klasyfikacji generalnej zajęli odpowiednio III i V miejsce. Pierwszy z naszych zespołów przebiegł 139 okrążeń (około 390 km) natomiast drugi z nich zakończył zmagania na 131 okrążeniu (prawie 367 km).

Akademia Wojsk Lądowych I

sierż. pchor. Mateusz Palicki (13 kompania szkolna)

sierż. pchor. Kamil Sanewski (13 kompania szkolna)

kpr. pchor. Tobiasz Skowronek (11 kompania szkolna)