Rektor-Komendant gen. bryg. dr hab. inż. Dariusz Skorupka przebywał na stażu naukowym w USMA West Point. Pełnił tam funkcję profesora wizytującego. Głównym celem pobytu była identyfikacja procesu edukacji kandydatów na oficerów w West Point, a następnie implementacja najlepszych rozwiązań w Akademii Wojsk Lądowych.

Pobyt Rektora w USMA West Point był także okazją do wielu spotkań z żołnierzami i osobami zajmującymi się sprawami bezpieczeństwa i obronności praktycznie na całym świecie. Jedną z takich okazji była Konferencja Rektorów Uczelni Wojskowych z USA, Japonii, Australii, Kanady, Meksyku, Brazylii, Chile, Indonezji, Malezji, Tajlandii, Grecji i Danii. Konferencja była prowadzona osobiście przez Superintendenta (Rektora-Komendanta) USMA West Point, którym obecnie jest Lt Gen Darryl Williams. Spotkanie było platformą wymiany informacji dotyczących procesów edukacji kandydatów na oficerów w poszczególnych krajach.

Rektor był także specjalnym gościem na  zawodach  Sandhurst Military Skills Competition odbywających się corocznie  w West Point. W zawodach brali udział kadeci z piętnastu krajów. AWL zamierza wysłać, podobnie jak w 2018 roku, swoją reprezentację na te niezwykle prestiżowe zawody w 2020 roku.

Rektor-Komendant miał przyjemność usłyszeć wiele dobrych opinii od wykładowców USMA West Point na temat podchorążych AWL: sierż. pchor. Joanny Mrozińskiej, sierż. pchor. Magdaleny Zapały oraz sierż. pchor. Remigiusza Trybus, przebywających w West Point w ramach semestru wymiany studentów.

Tekst: AWL

Zdjęcia: USMA/AWL