Awanse na wyższy stopień wojskowy

18 listopada br. w Sali Tradycji Akademii Wojsk Lądowych odbyła się uroczystość wręczenia aktów mianowania na wyższy stopień wojskowy dla dwóch oficerów.

Katastrofa budowlana i ewakuacja – ostatni dzień warsztatów „KRYZYS-19”

Zawalenie budynku, ewakuacja poszkodowanych, ofiary śmiertelne i osoby ranne -  to kolejne z wyzwań tegorocznego ćwiczenia „KRYZYS-19”. W trakcie ostatnich trzech dni studenci zmagali się z różnymi sytuacjami kryzysowymi. Celem ćwiczeń było sprawdzenie umiejętności nabytych przez nich podczas nauki w Akademii Wojsk Lądowych.

Święto Nauki Wrocławskiej

Rektor-Komendant Akademii Wojsk Lądowych AWL, gen. bryg. dr hab. inż. Dariusz Skorupka uczestniczył w Święcie Nauki Wrocławskiej. Delegacje Akademii złożyły wiązanki kwiatów, upamiętniając profesorów lwowskich i krakowskich pomordowanych w trakcie II wojny światowej.

Paraliż miasta, blokady dróg, zamieszki oraz wysoka liczba rannych i poszkodowanych - to tylko niektóre z problemów, z jakimi musieli zmierzyć się uczestnicy warsztatów „KRYZYS-19”. Przyczyną tej nadzwyczajnej sytuacji na terenie Wrocławia był blackout spowodowany awarią sieci energetycznych.

„Żołnierz na straży historii”

„Żołnierz na straży historii” – pod takim hasłem w Akademii 13 listopada odbyło się spotkanie, którego gościem specjalnym była płk Weronika Sebastianowicz, żołnierz Armii Krajowej oraz Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość, ofiara represji stalinowskich, sybiraczka oraz dama Orderu Odrodzenia Polski.

„Niepodległy Legionista”

13 listopada na terenie Ośrodka Szkoleniowego Akademii Wojsk Lądowych w Rakowie podchorążowie z Duszpasterstwa Akademickiego „Nieśmiertelni”, Samorządu Studenckiego, Medycznego Cywilno – Wojskowego Koła Naukowego, Sekcji Jeździeckiej oraz Sekcji Rekonstrukcji Historycznej zorganizowali dla dzieci z Wrocławskiego Centrum Opieki i Wychowania grę terenową „Niepodległy Legionista”.

Liderzy w akcji – ruszył „KRYZYS-19”

Już po raz piąty studenci Akademii Wojsk Lądowych doskonalą swoje umiejętności w zakresie reagowania na sytuacje kryzysowe. W tegorocznej edycji uczestnicy pod okiem doświadczonych specjalistów ds. bezpieczeństwa zmierzą się z zagrożeniami hybrydowymi.

Garnizonowe obchody Narodowego Święta Niepodległości

11 listopada to ważna data dla wszystkich Polaków. Po latach niewoli Polska powróciła na mapę Europy spełniając marzenia wielu pokoleń naszych przodków, którzy walczyli o odbudowę własnego Państwa.

7 Mistrzostwa Polski Duszpasterstw Akademickich

W dniach 8 - 10 listopada w Łodzi odbyły się 7 Mistrzostwa Polski Duszpasterstw Akademickich pod hasłem "Wszyscy jesteśmy żołnierzami Chrystusa", które zostały zorganizowane przez tamtejsze Duszpasterstwo Akademickie Tarcza Wydziału Wojskowo-Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Duszpasterstwo Akademickie Piątka.

III edycja spotkań z Weteranami

„Wykorzystaj doświadczenia weteranów w planowaniu własnej kariery zawodowej”- pod tym hasłem odbyła się kolejna, III edycja spotkań z weteranami w Akademii Wojsk Lądowych. Specjaliści od funkcjonowania systemu pomocy weteranom i rodzinom poległych żołnierzy przedstawili podchorążym i słuchaczom różne aspekty służby, z którymi mogą się spotkać w trakcie zawodowej służby wojskowej.

Most pomiędzy AWL a Kanadą

7 listopada 2019 roku w Akademii Wojsk Lądowych odbyła się telekonferencja "Peace-building - learnings for Poland from the Northern Ireland peace process".

Narodowe Święto Niepodległości w AWL

8 listopada br. w Akademii Wojsk Lądowych odbyła się uroczysta zbiórka z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości.

Inauguracja roku akademickiego w Akademii Wojskowej w Lizbonie

Na zaproszenie Komendanta portugalskiej Akademii Wojskowej, w dniach 5-7 listopada br. z wizytą w Lizbonie przebywała delegacja Akademii Wojsk Lądowych pod przewodnictwem Rektora-Komendanta gen. bryg. dr. hab. inż. Dariusza Skorupki. Celem wizyty był udział w inauguracji roku akademickiego w Akademia Militar (AM). Na uroczystość przybyła również delegacja hiszpańskiej Akademii Wojskowej z Saragossy, z jej Komendantem na czele.