Nowy wymiar współpracy AWL i NDA

Stan relacji dwustronnych pomiędzy Polską, a Japonią oraz perspektywa ich rozwoju były głównym tematem spotkania ambasadora RP w Japonii Pawła Milewskiego z Ministrem Obrony Japonii Taro Kono, do którego doszło 9 stycznia br.

Etyka w Służbie Więziennej

16 stycznia br. odbył się wykład otwarty Pana ppłk. Piotra Kuźmy. Tematem spotkania była Służba Więzienna – formacja umundurowana realizująca zadania w zakresie wykonywania kary pozbawienia wolności i tymczasowego aresztowania. Etyka w Służbie Więziennej.

Przedstawiciele AWL z wykładami gościnnymi w Olsztynie

Żołnierze Zakładu Obrony Terytorialnej Instytutu Dowodzenia przeprowadzili wykłady gościnne na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego nt.:  „Dywersja we współczesnych konfliktach zbrojnych” oraz „Taktyka Wojsk Obrony Terytorialnej w przyszłym konflikcie zbrojnym”. Przedsięwzięcie było wynikiem  nawiązania współpracy pomiędzy Akademią Wojsk Lądowych i Uniwersytetem z Olsztyna.

Konkurs o nagrodę Szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego rozstrzygnięty

14 stycznia br. zostały wręczone wyróżnienia laureatom konkursu o nagrodę Szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego za najlepsza pracę magisterską dla studentów Akademii Wojsk Lądowych w roku akademickim 2018/2019.

Seminarium walki nożem

W dniach 11-12.01.2020 r. w oparciu o obiekty sportowe AWL zostało przeprowadzone pierwsze seminarium dotyczące walki nożem. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Sekcję Działań Nieregularnych, Zakład Obrony Terytorialnej AWL oraz Sekcję Walki w Bliskim Kontakcie.

Msza św. w intencji społeczności AWL

W niedzielę 12 stycznia br. w Kaplicy Klasztornej Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Krakowie - Łagiewnikach miała miejsce Msza św. w intencji całej społeczności Akademii transmitowana przez TVP1. W Eucharystii, której przewodniczył kapelan AWL ks. kpt. Maksymilian Jezierski, uczestniczyli licznie przybyli podchorążowie oraz kadra na czele z Rektorem – Komendantem gen. bryg. dr. hab. inż. Dariuszem Skorupką.

Szef Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej płk Konrad Korpowski

W dniu 08.01.2020 r. Szef Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej weteran II wojny w Zatoce Perskiej, trzech misji w Iraku oraz dwóch misji w Afganistanie płk Konrad Korpowski przeprowadził wykład gościnny dla dwunastomiesięcznego Studium Oficerskiego na potrzeby Wojsk Obrony Terytorialnej oraz Sekcji Działań Nieregularnych na temat: „Przywództwo w potyczce”.

Akcja krwiodawstwa w AWL

98 osób oddało krew w trakcie pierwszej w tym roku akcji krwiodawstwa przeprowadzonej w AWL.

Certyfikat IFACC

Emergency Pre-Medical Services, CLS

W dniu 31 grudnia 2019 r. Wydział Nauk o Bezpieczeństwie Akademii Wojsk Lądowych uzyskał od IFCC Akredytację do prowadzenia kursów oraz nadawania uprawnień EPS FIRST AIDER (ratownik pierwszej pomocy). Od stycznia 2020 roku studenci i podchorążowie będą zdobywali międzynarodowe certyfikaty. Odpowiedzialną za szkolenie, będzie dr Beata ZYSIAK - CHRIST, która wystąpiła o ww. akredytację jako Trener IFACC.

Coraz bliżej Święta

W okresie poprzedzającym święta Bożego Narodzenia w Akademii Wojsk Lądowych organizowane są spotkania wigilijne, przy których świąteczny stół skupia wokół siebie kadrę, pracowników wojska i podchorążych.

Świąteczne odwiedziny w Hospicjum Bonifratów

Wolontariusze z Duszpasterstwa Akademickiego „Nieśmiertelni” Akademii Wojsk Lądowych  odwiedzili podopiecznych Hospicjum Bonifratrów.

Koncert Małgorzaty Ostrowskiej i licytacja

W środowe południe w sercu Akademii odbył się koncert Małgorzaty Ostrowskiej z zespołem. Była to okazja do przedświątecznego spotkania całej społeczności akademickiej . Pracownicy, kadra zawodowa, studenci cywilni i podchorążowie wspólnie mogli wysłuchać największych przebojów legendarnej wokalistki zespołu Lombard, udanie kontynuującej solową karierę. Niezwykła charyzma Małgorzaty Ostrowskiej porwała całą zgromadzoną pod sceną publiczność.

Paczka od AWLa dla Bohatera

„Paczka od AWLa dla Bohatera” to akcja, w której członkowie społeczności Akademii Wojsk Lądowych  przygotowują świąteczne podarunki dla zasłużonych Kombatantów walczących w Armii Krajowej, Państwie Podziemnym oraz Narodowych Siłach Zbrojnych.

AWL wyróżniona

Na ręce Rektora-Komendanta wpłynął Dyplom uznania za udział Akademii Wojsk Lądowych w drugiej edycji  programu ochotniczego szkolenia studentów „Legia Akademicka”.

Spotkania z weteranami w Akademii Wojsk Lądowych

Przygotowanie żołnierzy do realizacji zadań poza granicami państwa wymaga rzetelnego przygotowania osobistego oraz osiągnięcia gotowości do realizacji zadań przez cały kontyngent. Swoimi doświadczeniami i wnioskami z udziału w Polskich Kontyngentach Wojskowych podzielili się weterani: płk Maciej Mikielski, por. Alicja Pic oraz dr Suhel Samuel Moussa. Jest to kolejne przedsięwzięcie w ramach III edycji spotkań weteranów w Akademii Wojsk Lądowych.

Uroczysta Zmiana Posterunku Honorowego przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie

W dniach 12-15 grudnia pododdział honorowy wystawiony przez 23 kompanię szkolną uczestniczył w Uroczystej Zmianie Posterunku Honorowego przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie.